ساعات کاری شرکت: ۹ الی ۱۷
امروز: دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

آموزش استفاده از نرم افزار محاسباتی و شبیه ساز ویدئو پروژکتورهای ریکو

نوشته satech سه شنبه - ۱۵ اسفند ۱۳۹۶

 راهنمای استفاده از نرم افزار شبیه ساز ویدئو پروژکتورهای ریکو،با استفاده از برنامه محاسباتی شرکت ریکو شما می توانید نمایش شبیه سازی شده محل قرارگرفتن ویدئو پروژکتور و ابعداد تصویر هر مدل را متناسب با شرایط محیطی خود را مشاهد کرده و در نتیجه می توانید  ویدئو پروژکتور ریکو مناسب با اندازه مکان یا اندازه تصویر مورد نظر را انتخاب نمایید. با استفاده از این نرم افزار مانند کارشناسان حرفه ای  تمام شرایط نصب ویدئو پروژکتور ریکو را بررسی خواهید نمود و می توانید با خیال آسوده نسبت به خرید ویدئو پروژکتور مناسب اقدام نمایید. برای این کار کافیست به آدرس نرم افزار شبیه ساز ویدئو پروژکتور های ریکو مراجعه فرمایید.

آشنایی با نرم افزار

در این نرم افزار اگر به دسته بندی و مدلهای ویدئو پروژکتورهای شرکت ریکو آشنایی ندارید; می توانید بر اساس نیاز خود مانند اندازه تصویر  یا فاصله بین ویدئو پروژکتور از سطح نمایش، ویدئو پروژکتور مورد نظر را جستجو نمایید. برای این کار کافیست گزینه اندازه تصویر (Screen Size) یا فاصله ویدئو پروژکتور از سطح نمایش (Projection Distance) را انتخاب نموده و سپس کلید جستجو را فشار دهید. از پنجره میانی ویدئو پروژکتورهایی که متناسب با شرایط ذکر شده در جستجوی شما قابل انتخاب خواهند بود.

sarotek_ricoh_projector-simulation-2

همچنین شما میتوانید بر اساس دسته بندی شرکت ریکو از هر یک از گروه های زیر متناسب با نیاز خود یک ویدئو پروژکتور را انتخاب نمایید.

  • High End
  • Satndad
  • Ultra Short Throw
  • Short Throw
  • Desk Edge
  • Mobile
  • Entry

 پس از انتخاب مدل با هر یک از روشهای اشاره شده شما به صفحه محاسبات وارد میشوید.

sarotek_ricoh_projector-simulation-3

در این قسمت شما با وارد کردن پارامترهای مورد نظر خود; مانند  حالت نمایش تصویر; نوع قرارگرفتن ویدئو پروژکتور برروی سقف یا برروی میز; نوع لنز (فقط برای مدلهایی که امکان استفاده از لنز خارجی را دارند); مشخص کردن واحد متریک; مشخص کردن ارتفاع سقف میتوانید محاسبات خروجی را مشاهده کنید.

با استفاده از این ابزار میتوانید مکان ویدئو پروژکتور از سطح نمایش و از سقف را متناسب با شرایط خود تنظیم نمایید.

sarotek_ricoh_projector-simulation-5

با استفاده از این ابزار (فقط برای مدلهای که امکان جابجایی لنز دارند) می توانید میزان جابجایی لنز را تنظیم نمایید.

      sarotek_ricoh_projector-simulation-6

در این قسمت مشخصات ویدئو پروژکتور; مانند شدت روشنایی و وضوح تصویر نمایش داده می شود. همچنین می توانید  تنظیمات زیر را انجام دهید.

sarotek_ricoh_projector-simulation-7

Aspect Ratio: انتخاب نسبت تصویر ۴:۳ یا ۱۶:۱۰ متناسب با نیاز خود.

Installation Type: انتخاب نوع قرارگرفتن ویدئو پروژکتور ، نصب برروی سقف(Ceiling) یا قرار دادن برروی میز (Desktop).

Distance Unit: انتخاب واحد متریک فاصله بین متر و اینچ.

Ceiling Hight: ارتفاع سقف مکان نصب ویدئو پروژکتور.

در این قسمت مطابق با پارامترهایی که قبلا انتخاب نموده اید; می توانید بر اساس اندازه تصویر (Image Size) و یا فاصله ویدئو پروژکتور از سطح نمایش (Projection Distance) محاسبات انجام شده را مشاهده کنید.

sarotek_ricoh_projector-simulation-10

محاسبه فاصله قرار گرفتن ویدئو پروژکتور از پرده نمایش بر اساس اندازه تصویر

اگر می خواهید با توجه به اندازه تصویر  (یا سایز سطح نمایشی که در اختیار دارید) فاصله ویدئو پروژکتور از پرده نمایش را محاسبه  نمایید، باید گزینه Image Size انتخاب گردد. برای این کار کافیست اندازه قطر تصویر در قسمت (Diagonal) وارد گردد و یا با استفاده از دکمه سمت راست، میزان اندازه تصویر را کم یا زیاد کنید.

نتیجه محاسبات در پنجره (Projection Distance) قابل مشاهد می باشد.

محاسبه اندازه تصویر ویدئو پروژکتور بر اساس فاصله ویدئو پروژکتور از تصویر

اگر می خواهید بر اساس فاصله محل قرار گرفتن ویدئو پروژکتور از سطح نمایش ابعاد طول و عرض تصویر محاسبه گردد گزینه Projection Distance را انتخاب نمایید. برای این کار کافیست میزان فاصله در قسمت (Projection Distance) وارد گردد و یا با استفاده از دکمه سمت راست، میزان فاصله را کم یا زیاد کنید. نتیجه محاسبات در پنجره (Diagonal) قابل مشاهد می باشد.

همچنین کلیه تغییرات و نتیجه های کار را می توانید به صورت همزمان با تغییر پارامترها در پنجره میانی مشاهد و با استفاده از دکمه Print نتیجه را چاپ کنید.

sarotek_ricoh_projector-simulation-11

 جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ویژگی های دستگاه ها و یا موارد مرتبط با نصب با کارشناسان بخش فنی ساروتک تماس حاصل فرمایید.

 

0