ساعات کاری شرکت: ۹ الی ۱۷
امروز: سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

تکنولوژی انحصاری SXRD شرکت سونی

نوشته satech سه شنبه - ۳ آذر ۱۳۹۴

تکنولوژی انحصاری SXRD شرکت سونی

تکنولوژی انحصاری SXRD شرکت سونی; باعث نمایش پرطراوت رنگها با کنتراست بسیار عالی و کیفیت Ultra-HD 4K می شود.

شما این تفاوت را در تصاویر پروژکتورهای SXRD سونی به وضوح مشاهده خواهید نمود. تصاویری به وسعت واقعیت زندگی با آنچه تا کنون مشاهد کرده اید; بسیار متفاوت خواهد بود.

طراحی شده برای نمایش تصاویر رؤیایی

در این گروه از پروژکتورها از پنل های SXRD به عنوان مکانیزم تولید تصویر استفاده می شود.

این تکنولوژی بسیار  پیشرفته; تضمین کننده نمایش تصاویر با کیفیت برای طیف گسترده ای از کاربردها  همچنین بازدید کنندگان گالری های هنری ، موزه ها تا کاربردهای طراحی و مهندسی و شبیه سازها و عاشقان سینما را جذب می کند.

پنل های  (SXRD (Silicon X-tal Reflective Display از میکرو چیپ های Liquid Crystal on Silicon و با استفاده از تکنولوژی های بسیار پیشرفته و سطح بالا تولید می شود.

شرکت سونی به عنوان پرچمدار صنایع سینمایی و تولید فیلم در دنیا  ابتدا; تکنولوژی SXRD را برای استفاده در پروژکتورهای سینمایی خود طراحی کرد و  سپس توسعه داد.

تکنولوژی SXRD توانست از تراکم بسیار زیاد  پیکسل ها در پنل های خود استفاده نماید; که نتیجه آن خلق تصاویر با کیفیت ۴K با رزولوشن ۲۱۶۰*۴۰۹۶ پیکسل است که این میزان چهار بار بیشتر از رزولوشن Full HD می باشد . در نتیجه هر یک از تصاویر با رزلوشن ۴K دارای ۸٫۸ میلیون پیکسل می باشد. حتی زمانی که در فاصله بسیار کوتاه از تصویر قرار دارید ، باز هم قادر به دیدن پیکسل های تکی نیستید و فقط شاهد یک تصویر بزرگ ، زیبا و با کیفیت بسیار بالا خواهید بود.

توجه به فاصله ها در تکنولوژی انحصاری SXRD شرکت سونی

 تماشای یک تصویر با کیفیت باید از پیکسل های بیشتری تشکیل شده باشد.

دیدن تصویر با کیفیت فقط به تعداد پیکسل های تشکیل دهنده آن بستگی ندارد، بلکه یکی از موارد تأثیرگذار در تشکیل یک تصویر بسیار با کیفیت ، فاصله بسیار کم بین پیکسل های تشکیل دهنده آن است. در SXRD از پنل های با aperture ratio بالا استفاده می شود که فاصله بین پبکسل ها داخل پنل به حداقل میزان ممکن می رسد. هرچه این فاصله کمتر باشد، تشخیص پیکسل ها در تصویر نمایش داده شده سخت تر و کیفیت آن بیشتر می شود.

تکنولوژی انحصاری SXRD شرکت سونی

کنتراست بیشتر ، جزئیات بیشتر

کنتراست نقش حیاتی در نمایش یک تصویر با کیفیت و واقعی ایفا می کند.

در تکنولوژی انحصاری SXRD شرکت سونی برخلاف سایر تکنولوژی ها; میزان قابل توجهی از نورهای مزاحم پراکنده شده از پنل ها حذف می شود و در نتیجه کنتراست بیشتر می شود و رنگ مشکی واقعی تر می گردد .

در نتیجه; تصاویر ساخته شده در این تکنولوژی بخاطر داشتن نورهای روشن پر تلألو و نورهای کم تیره تر  بسیار واقعی به نظر می رسد.

تکنولوژی انحصاری SXRD شرکت سونی

زیبایی در حرکت

برخی از تکنولوژی ها قدرت خوبی در نمایش تصاویر ثابت را دارند; ولی در زمان نمایش فیلم ها و تصاویر پر سرعت; بخشی از جزئیات تصویر محو و نامشخص می شود.
در پروژکتورهای مبتنی بر تکنولوژی انحصاری SXRD شرکت سونی از پنل های با قابلیت بالا استفاده شده است به گونه ایی که  عکس العمل پیکسل ها برای خاموش و روشن شدن  بسیار زیاد است و این مهم در تشکیل تصاویر با کیفیت  ۴K و حفظ جزئیات کامل در سرعت های بالا نیز امکان پذیر است.

تکنولوژی انحصاری SXRD شرکت سونیتکنولوژی انحصاری SXRD شرکت سونی

0