ساعات کاری شرکت: ۹ الی ۱۷
امروز: سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

تکنولوژی هایبرید لیزر ویدئو پروژکتورهای لیزری سونی

نوشته satech شنبه - ۲۱ شهریور ۱۳۹۴

هایبرید لیزر

تکنولوژی هایبرید لیزر چگونه کار می کند؟

در تکنولوژی هایبرید لیزر برای تشکیل تصاویر از سه منبع نور استفاده می شود. از تابش نور آبی بیم لیزر به گردونه چرخان فسفری و بازتاب آن; رنگ سبز  و در آخر رنگهای آبی و قرمز توسط LED تولید می شود.

نور تولید شده توسط بیم لیزر نسبت به نورهای تولید شده توسط LED ها بسیار درخشان تر است.

شاید شما فکر کنید این مسئله به آسانی با افزایش ولتاژ LED ها قابل حل است. به هر حال شاید در آینده با توجه به تحقیقات بیشتر و توسعه فناوری های موجود، امکان افزایش قدرت نور دهی LED ها از طریق افزایش ولتاژ فراهم شود  یا به عنوان راه حل های جایگزین فکر کنید که با استفاده از LED های بزرگتر و یا حتی افزایش تعداد آنها امکان افزایش شدت روشنایی فراهم شود ، ولی متأسفانه در حال حاضر LED های به کار رفته در پروژکتورها مبتنی بر تکنولوژی لیزر هایبرید هزار برابر بزرگتر از تجهیزات لیزر بکار رفته در آنها است.

بزرگتر شدن منبع نور و انتقال آن به پرده نمایش جلوگیری از پراکندگی نور را مشکل تر می سازد.

هایبرید لیزر

تکنولوژی لیزر واقعی شرکت سونی

همانگونه که پیشتر توضیح داده شد; پروژکتورهای ساخته شده مبتنی بر لیزر هایبرید برای دو رنگ یا بیشتر; از منبع نور LED استفاده می کنند در حالی که در پروژکتورهای سونی کلیه نورها توسط منبع لیزر تولید می شود.

در تکنولوژی لیزر شرکت سونی; نور آبی متمرکز از یک لیزر مینیاتوری به یک لنز  غیر کروی جهت تمرکز بیشتر تابیده شده; از آنجا به صورت مستقیم به گردونه فسفری منتقل می شود که حاصل آن; نور سفید درخشان است که جهت متمرکز شدن به یک لنز غیر کروی تابیده و از آنجا به طرف LCD پنل ها منتقل می شود; که  نور تمام  روشنایی لازم جهت نمایش را تعیین می کند.

هایبرید لیزر

استفاده از تنها یک لیزر و گردونه فسفری برای تولید کلیه رنگها در پروژکتورهای سونی برای درک درست سونی و اشراف کامل آن بر تکنولوژی لیزر آبی است که برای توسعه و استفاده گسترده در سایر محصولات خود مانند: پخش کننده های BlueRay یا کنسول های بازی و XDCAM های بدست آمده است. استفاده از فسفر برای تولید رنگ نیز به واسطه تجربه سونی در کار با فسفر در تولید تلویزیون های کاتد فسفری  CRT است که تصاویر با کیفیت WUXGA و شدت روشنایی ۷٫۰۰۰ لوینس; نتیجه این تولیدات است.

0