ساعات کاری شرکت: ۹ الی ۱۷
امروز: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

استفاده از ویدئو پروژکتور اماکن مذهبی

نوشته satech یکشنبه - ۲۶ شهریور ۱۳۹۶

mosque-1

انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب برای استفاده در مساجد، تکایا، هیئت های عزاداری و حسینیه ها

پیشرفت تکنولوژی و لزوم بهرگیری از ان در ارکان زندگی امروز بر کسی پوشیده نیست، این روزها که بحث  استفاده از تکنولوژی های روز در مساجد و اماکن مذهبی امر ضروری است که ضمن سهولت در  آموزش امور دینی باعث جذب مشارکت بیشتر مردمی و بخصوص قشر جوان میگردد. به گزارش سایت www.masjed.ir از جمله موارد افزایش جذابیتها در کارکرد آموزشی مساجد  استفاده از امکانات بروز مانند کامپیوتر و ارائه مطالب علمی از طریق پاورپوینت و استفاده از ویدئو پروژکشن و غیره، سبب می‌شود جوانان بیشتری برای یافتن پاسخ سؤالات و شبهات خویش به مسجد و امام جماعت مسجد مراجعه کنند.

در این مقاله به مرور موارد استفاده از ویدئو پروژکتور در مساجد و اماکن مذهبی می پردازیم،

  • استفاده جهت پخش تصاویر مراسم مذهبی در اندازه بسیار بزرگ به صورتی که همه حاضرین بخوبی تصاویر را مشاهد نمایند.

اماکن مذهبی

  • استفاده در مراسم سوگواری ائمه اطهار ، پخش تصاویر بزرگ به صورت مستقیم از حرم ائمه اطهار بر روی پرده نمایش.

اماکن مذهبی

  • استفاده جهت بخش مراسم سخنرانی، نمایش تصاویر سخنرانی برای سایر قسمتها و طبقات (مانند بخش خواهران).

اماکن مذهبی

  • استفاده جهت بخش تصاویر و صوت انواع دعا در اندازه بسیار بزرگ; در این صورت دیگر نیازی به استفاده از کتابهای دعا و زیارت نامه های چاپ شده نیست و همه حاضرین به خوبی قادر به خواندن متن دعا از روی پرده نمایش خواهند بود.

اماکن مذهبی

  • استفاده جهت پخش فیلم و سرگرمی; مانند پخش فیلم در جشنواره عمار.

اماکن مذهبی

  • استفاده در کلاس های آموزش قرآن; پخش تصاویر کمک آموزشی جهت آموزش بهتر مفاهیم قرآنی و مذهبی.

اماکن مذهبی

  • استفاده در حسینه ها و هیئت های عزاداری جهت بخش مراسم.

اماکن مذهبی

  • استفاده در مراسم سوگواری مانند نمایش پیام های قدردانی ، تصاویر مرتبط و صرفه جویی در مصرف بنرهای تسلیت.

با توجه به توسعه ویدئوپروژکتور امروز انتخاب گسترده ایی در اختیار کاربران قرار گرفته است که لزوما نیاز به صرف هزینه زیادی جهت تهیه یک ویدئو پروژکتور نیست. انتخاب یک ویدئو پروژکتور مناسب شامل در نظر گرفتن نکات مختلف میباشد که در این قسمت به صورت خلاصه به آن اشاره میکنیم.

برای انتخاب یک ویدئو پروژکتور مناسب; باید موارد متعدی را مانند میزان روشنایی محل نمایش; اندازه تصویر; میزان وضوح تصویر و تکنولوژی ساخت ویدئو پروژکتور میتوان اشاره کرد که برای آشنایی با تک تک موراد ذکر شده میتوانید به مقاله آموزشی انتخاب ویدئو پروژکتور در قیمت مقالات آموزشی وبسایت سارو تکنولوژی مراجعه فرماید.

جهت انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب بر اساس مکان نصب میتوان دو دسته بندی کلی را در نظر گرفت. دسته اول اماکن مذهبی شامل هیئت ها; حسینه ها و تکایای میباشد و دسته دوم شامل صحن اصلی مساجد بزرگ میشود.

استفاده در هیئت های عزاداری ، حسینه ها و تکایا عزاداری

این گروه از کاربران نیاز به خرید ویدئو پروژکتورهای گران قیمت ندارند; اگر امکان نصب ویدئو پروژکتوربر روی سقف و یا قراردادن بر روی میز در فاصله حدود دومتر و نیم الی سه متر را امکان پذیر است و محل نصب پرده نمایش دارای روشنایی متعارفی میباشد ، میتوان از ویدئو پروژکتورهای با شدت روشنایی ۳۰۰۰ لومینس و وضوح تصویر SVGA استفاد نمود .این گروه از ویدئو پروژکتور ها قیمت بسیار مناسبی دارند و تصاویر در اندازه ۱۰۰ اینچ  (دو متر طول تصویر و یک و نیم عرض تصویر) با به خوبی نمایش میدهند. از این گروه از ویدئو پروژکتورها میتوان در مساجد کوچک تکایا و حسینیه ها و کلاس های آموزش و قرآن استفاده کرد.

اماکن مذهبی

استفاده در صحن اصلی مساجد و هیئت های بزرگ عزادرای

این گروه از کاربران با توجه به میزان روشنایی بیشتر در محیط صحن و نیاز به تصاویر بزرگتر باید از ویدئو پروژکتور هایی مبتنی بر تکنولوژی ۳LCD با شدت روشنایی بیش از ۴٫۰۰۰ لومینس و وضوح تصویر  XGA  یا بیشتر استفاده نمایند. همچنین داشتن امکاناتی مانند درگاه شبکه و درگاه HDbaseT  در این گروه از ویدئو پروژکتور باعث صرفه جویی در هزینه های کابل کشی میگردد و در مواردی که از بیش از یک ویدئو پروژکتور جهت نمایش تصاویر استفاده میشود امکان ارسال همزمان تصاویر برای همه ویدئو پروژکتورها از طریق درگاه شبکه وجود خواهد داشت.

اماکن مذهبی

جهت مشاوره بیشتر در خصوص انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب برای اماکن مذهبی; میتوانید در ساعات اداری با بخش فروش شرکت سارو تکنولوژی تماس حاصل فرمایید.

0