ساعات کاری شرکت: ۹ الی ۱۷
امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

نصب ویدئو پروژکتور

نوشته Farhad Omidi سه شنبه - ۲۶ تیر ۱۳۹۷

پس از انتخاب و خرید ویدئو پروژکتور متناسب با کاربرد و نوع ویدئو پروژکتور، شما به مرحله نصب و استفاده از ویدئو پروژکتور میرسید. تقریبا تمام ویدئو پروژکتورها را بدون نیاز به  نصب بر روی سقف یا دیوار می توانید به صورت رومیزی (Desktop) مورد استفاده قرار دهید. برای این کار کافیست ویدئو پروژکتور در فاصله و زاویه مناسب نسبت به سطح نمایش (یک دیوار به رنگ سفید) قرار داد و کابل برق و کابل تصویر ورودی به ویدئو پروژکتور  متصل نمایید. از مزیت های این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جابجا کردن آسان ویدئو پروژکتور و استفاده از آن در مکان های مختلف
  • استفاده حداقل از وسایل جانبی مانند پایه و پرده نمایش
  • عدم نیاز به کابل و داکت کشی

از معایب استفاده رومیزی از ویدئو پروژکتور میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • به علت ارتفاع کم ویدئو پروژکتور از زمین در صورت عبور شخص از جلو ویدئو پروژکتور سایه برروی تصویر به وجود می آید.
  • به دلیل قرار گرفتن پروژکتور و در دسترس بودن کابل های آن امکان کشیده شدن آنها و آسیب به ویدئو پروژکتور وجود دارد.

نصب ویدئو پروژکتور در مکان های عمومی و تجاری

اگر از ویدئو پروژکتور می خواهید در یک مکان ثابت استفاده کنید و همچنین به حداکثر کیفیت تصویر و به حداقل رساندن سایه های مزاحم بر روی تصویر نیاز دارید، پیشنهاد میشود حتما ویدئو پروژکتور را به صورت ثابت برروی سقف نصب نمایید. برای اینکار شما نیاز به تهیه پایه ی سقفی و پرده نمایش (سایز مناسب، دستی یا برقی)، کابل های برق و تصویر به میزان مورد نیاز می باشید. شایان ذکر است استفاده از پرده نمایش باعث افزایش کیفیت تصویر ویدئو پروژکتور می گردد.

برای استفاده از ویدئو پروژکتور در مراکز تجاری مانند رستوران ها، کافی شاپ ها، نمایشگاه ها و فروشگاه ها توصیه می شود ویدئو پروژکتور را به صورت ثابت در مکانی مناسب نصب کنید. برای نصب ویدئو پروژکتور  باید از خدمات یک نصاب حرفه ای ویدئو پروژکتور جهت انجام امور کابل کشی درخواست نمائید. نصاب ویدئو پروژکتور بر اساس اندازه تصویر مورد نیاز شما یا  فضای موجود (فاصله ویدئو پروژکتور از پرده نمایش) طبق جدول اطلاعات فنی ویدئو پروژکتور و در نظر گرفتن مواردی مانند نورهای مزاحم، جای پنجره های موجود در مکان نصب اقدام به جانمایی مکان نصب ویدئو پروژکتور می نماید. همچین در بیشتر موارد امکان کابل کشی از طریق داخلی (توکار) وجود دارد که با این کار میزان کابل کشی قابل مشاهده به حداقل خواهد رسید و برای محل هایی که امکان کابل کشی توکار وجود ندارد از داکت جهت پوشاندن کابل ها استفاده می شود.

هزینه نصب ویدئو پروژکتور بسته به میزان متراژ کابل و داکت و تعداد و نوع کابل های ورودی تصویر بستگی دارد، برای استفاده از خدمات نصب و انجام هماهنگی های لازم لطفا با پخش خدمات پس از فروش ساروتک تماس حاصل فرمایید.

توصیه بسیار مهم: در صورت استفاده از خدمات نصاب های متفرقه در هیچ شرایطی اجازه قطع نمودن کابل برق اصلی ویدئو پروژکتور  و اضافه کردن سیم به آن را در زمان نصب ندهید، این کار باعث آسیب جدی به ویدئو پروژکتور و ابطال گارانتی ویدئو پروژکتور میگردد.

نمونه ای از نصب های تیم فنی ساروتک

0