ساعات کاری شرکت: ۹ الی ۱۷
امروز: یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

ویدئو پروژکتور مناسب کافی شاپ و رستوران ها – ساروتکنولوژی

نوشته satech سه شنبه - ۱۱ مهر ۱۳۹۶

 کافی شاپ و رستوران

استفاده از ویدئو پروژکتور در فروشگاه، کافی شاپ و رستوران ها

ایجاد وجه تمایز با سایر رقبا در جذب هرچه بیشتر مشتریان دائمی، یکی از چالش های کسب و کارهای امروزه میباشد.

در این مقاله سعی داریم ضمن معرفی انواع کاربردهای ویدئو پروژکتور در فروشگاه، کافی شاپ و رستوران ها به شما اطلاعات لازم جهت انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب را ارائه نمائیم. در ابتدا به معرفی انواع کاربردهای ویدئو پروژکتور در مکانهای تجاری میپردازیم. با استفاده از ویدئو پروژکتور فضای متفاوتی را برای مشتریان خود فراهم کنید، با استفاده از ویدئو پروژکتور میتوانید تصاویر برزگ را برای مشتریان خود بنمایش بگذارید. در زیر به برخی از کاربردهای ویدئو پروژکتور میتوان اشاره کرد:

-استفاده از ویدئو پروژکتور برای نمایش عکس، فیلم و کاتالوگ محصولات و یا نمایش اعلام شرایط تخفیف یا معرفی محصول جدید.

کافی شاپ و رستوران

-استفاده برای نمایش منوهای غذا در فست فودها و کافی شاپ ها

کافی شاپ و رستوران

-استفاده به عنوان دکور در طراحی فضای داخلی

کافی شاپ و رستوران

-استفاده جهت پخش مسابقات ورزشی یا فیلم

کافی شاپ و رستوران

مزیت های استفاده از ویدئو پروژکتور

قیمت مناسب; استفاده از ویدئو پروژکتور ارزانترین راه حل برای نمایش تصاویر بزرگ میباشد. به عنوان مثال بجای استفاده از چند تلوزیون صفحه تخت در فست فودها برای نمایش منوها فقط از یک ویدئو پروژکتور به جای آنها استفاده شود.

restaurant-5

رونق بیشتر در کسب و کار; با استفاده از ویدئو پروژکتور در زمان مسابقات فوتبال در کافی شاپ و رستوران; تماشای بازی ها برزگ در اندازه برزگ باعث مراجعه دوباره مشتریان شما خواهد شد، نمایش تصاویر بزرگ یک سرمایه گذاری در کسب و کار شما است که باعث مراجعه دوباره مشتریان به میزهای شما خواهد شد، صرف زمان بیشتر مشتریان و هیجان مسابقه باعث افزایش سفارشات مشتریان میگردد. نمایش تصاویر در اندازه ۱۰۰ اینچ یا بیشتر باعث ایجاد وجه تمایز در کسب و کار شما خواهد شد.

restaurant-6

ایجاد وجه تمایز با سایر رقبا; استفاده از خلاقانه از تکنولوژی ها نوین باعث افزایش محبوبت کسب و کار شما نسبت به سایرین میشود.

انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب جهت استفاده در محیط های فروشگاهی

– شدت روشنایی مورد نیاز

میزان روشنایی داخل محیط(فروشگاه، رستوران) یکی از فاکتورهای اصلی انتخاب یک ویدئو پروژکتور مناسب  میباشد. به صورت کلی هرچه شدت روشنایی ویدئو پروژکتور بیشتر باشد، قیمت آن هم بیشتر خواهد بود. پرداخت هزینه بیشتر لزوما همیشه بهترین انتخاب نیست، اگر میتوانید محل نصب ویدئو پروژکتور دورتر از از پنجره های پر نور انتخاب نمائید و محل نصب پرده نمایش دارای نورهای بسیار شدید نیست، میتوانید از ویدئو پروژکتور های با شدت روشنایی معمولی استفاده نمائید. بر این احساس به پیشنهاد کارشناسان شرکت ساروتکنولوژی در زیر با تقسیم کردن شرایط امکان کنترل نور محیط و عدم امکان نور محیط با اندازه تصویر طی جدول زیر ارائه میگردد

 نور کنترل شده محیط

در شرایط امکان مدیریت نور محیط
اندازه قطر تصویر شدت روشنایی پیشنهادی
۶۰ تا ۸۰ اینچ ۲٫۰۰۰ تا ۳٫۵۰۰ لومینس
۸۰ تا ۱۲۰ اینچ ۳٫۵۰۰ تا ۴٫۰۰۰ لومینس
بیش از ۱۲۰ اینچ ۴٫۰۰۰ لومینس یا بیشتر

عدم امکان کنترل نور محیط

اگر شما امکان کنترل نور محیط را ندارید; پس حتما باید از ویدئو پروژکتورهایی با شدت روشنایی بالا استفاده نمائید; در این حال باز هم میزان سرمایه گذاری صرف شده برای خرید یک ویدئو پروژکتور بسیار ارزان تر از خرید هر گونه صفحه نمایشگر صفحه تخت  (تلوزیون) در همان اندازه خواهد بود.

در شرایط امکان مدیریت نور محیط
اندازه قطر تصویر شدت روشنایی پیشنهادی
۶۰ تا ۸۰ اینچ ۳٫۵۰۰ تا ۴٫۵۰۰ لومینس
۸۰ تا ۱۲۰ اینچ ۴٫۵۰۰ تا ۵٫۰۰۰ لومینس
بیش از ۱۲۰ اینچ ۵٫۰۰۰ لومینس یا بیشتر

– وضوح تصویر یا رزولوشن مورد نیاز

ویدئو پروژکتورهای با وضوح تصویر (HD (1920 x 1080 به شما تصاویر بسیار با کیفیتی را نمایش میدهد; اما در نظر بگیرید برای نمایش تصاویر خود در محیط کسب و کار شما لزوما نیاز به  وضوح تصویر و کنتراست بالا مانند زمانی که میخواهید از ویدئو پروژکتور به عنوان   سینمای خانگی استفاده نمائید را ندارید. به پیشنهاد کارشناسان فنی شرکت سارو تکنولوژی استفاده از وضوح تصویر SVGA و در حالت بهینه وضوح تصویر XGA گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در کسب و کارهای فروشگاهی میباشد.

-اشنایی با سایر موارد موثر در انتخاب یک ویدئو پروژکتور مناسب

مکان نصب ویدئو پروژکتور یکی دیگر از موارد موثر در انتخاب ویدئو پروژکتور میباشد; از آنجایی که ویدئو پروژکتور باید دقیقا روبروی پرده نمایش قرار بگیرد;و فاصله ویدئو پروژکتور از پرده نمایش به اندازه تصویر مورد نیاز شما بستگی دارد; انتخاب ویدئو پروژکتور را تحت تاثیر قرار میدهد. مثلا برای نمایش یک تصویر ۱۰۰ اینچی ویدئو پروژکتور باید در فاصله حدود ۲ الی ۳ متر از پرده نمایش قرار بگیرد. شاید در مواردی این فاصله در اختیار شما نباشد و یا امکان نصب ویدئو پروژکتور به صورت مسقیم را نداشته باشید در این شرایط آشنایی با مفاهیم زیر به شما در انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب کمک خواهد کرد.

ویدئو پروژکتورهای فاصله کوتاه (Short throw); امکان نمایش تصاویر بزرگتر در مواقع نصب پروژکتور در فاصله کمتر از پرده نمایش.

قدرت زوم لنز (Zoom lens); تصاویر را بزرگتر یا کوچکتر مینماید بدون اینکه پروژکتور را به صورت فیزیکی جابجا گردد.

امکان جابجایی لنز (Lens shift); جابجا کردن تصویر به چپ یا راست و بالا یا پایین بدون نیاز به جابجایی فیزیکی ویدئو پروژکتور.

0